Ebay Kutusundan Bilgisayar Resmi Çıktı!

Kredi Kartı ile Ebay üzerinden sipariş ettiği bilgisayar kutusundan bilgisayarın fotokopi resmi çıktı!

 

Son yıllarda internet’in hayatımıza hızlı bir giriş yapması ile neredeyse dünya üzerindeki tüm tüketiciler bilgisayarın nimetlerinden yararlanmak isteyen üreticilerle çalışıyor ve kimi zaman kurbanları olmaktan kaçamıyorlar. Heleki neredeyse 3-4 yıldır en çok rastladığımız ve duyduğumuz şey ise sanal dükkanlar yahut aracı siteler üzerinden yapılan alışverişler sonucu yaşanan trajikomik olaylar. Hatırladığımız gibi daha çok kısa bir süre önce internet ortamından sipariş ettiği telefon kutusu içinde oyuncak bir iPhone telefon çıktığı için şikayetci olan bir tüketici vardı. Kimi zaman ise siparişler yerine salatalık yada Armut çıktığı bile görülmüştür.

 

Olayın en dikkat çekici yanı ise bu alışverişler genel olarak kullanıcıların çoğunlukla rağbet ettiği büyük alışveriş siteleri üzerinde yayınlanması. Sözde siteler kullanıcılarına güvenli bir alışveriş hizmeti sunuyor hatta kimi zaman komisyon yada vip üyelik ücretleri alıyorlar. Tabi sadece sanal olarak bu güvence sağlandığı için satıcıların çoğu dolandırıcı niteliğini taşımaktadır. En son olan olay ise bir kullanıcının ABD bazlı dünya devi alışveriş sitesi EBAY üzerinden bilgisayar siparişi vermesi ve müşteriye gelen kargo kutusundan Bilgisayar resminin bulunduğu Fotokopi kağıdının çıkması ile yaşandı.

 
 

EBAY'dan Bilgisayar Fotokopisi Geldi!

EBAY’dan Bilgisayar Fotokopisi Geldi!


 

Paul Barrington isimli EBAY müşterisi  üye olduğu alışeriş sitesinin sunduğu indirim kuponu ile web üzerinden  bilgisayar siparişi verdi. Yanlız talihsiz adama sipariş verdiği ürün yerine ürünün resminin bulunduğu bir A4 kağıdı gönderildi.

 

Paul, EBAY üzerinde gördüğü ve daha öncedende beğendiği 3500 $’lık ürünün 700$  gibi cüzzi bir miktara satıldığını duyunca elindeki indirim kuponunuda kullanarak 650$ ‘a almış bulundu. Büyük bir heyecanla siparişinin kendisine ulaşmasını bekleyen Barrington ürünün bulunduğu kutuyu kargo şirketinden teslim aldığında hevesle açtı ama umduğunun aksine büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Paul yıllardır her anında yanında bulundurduğu ve en keyif aldığı Sörf tahtasını bu ürünü almak için sattığını belirtti.  Ebay yetkililerine yolladığı mail ile parasının iadesini şuan için beklemekten başka bir çaresi olmayan Paul oldukça üzgün.


Facebook Profilinde Paylaş

 

Etiketler:

 

Yorum yapın